Otrzęsiny klas pierwszych

Dnia 13.09.2013r. odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych w szeregi Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego.
Uroczystość rozpoczęła się około godziny 12, kiedy pierwsze „koty” weszły do Sali Gościnnej, Samorząd Uczniowski narysował im kocie nosy i wąsy oraz otrzymali maski kotów. Gdy wszyscy, włącznie z wychowawcami, zajęli swoje miejsca – uroczystość otworzyła Gabriela Ogrodnik witając zgromadzonych.Pierwsze zadanie polegało na odnalezieniu swojego przedmiotu zabranego wcześniej z sali. Wychowawcy wytypowali po jednej osobie z klasy. Każdy zawodnik bez problemu odnalazł jeden z dwóch przedmiotów, jednak nad drugim musiał trochę pomyśleć. Oczywiście nie obeszło by się bez głośnego wtórowania i pomagania przez kolegów i koleżanek z klasy.
Następnym celem do pokonania był tzw. „Wielobój”. „Pierwszacy” musieli napisać wiersz o swojej klasie, przetłumaczyć tekst z pradawnego na współczesny oraz napisać przepis na zgraną klasę.Na pracę klasy miały przeznaczone pół godziny. Po upłynięciu dwóch kwadransów, wychowawcy wytypowali trzech przedstawicieli, którzy zaprezentowali dzieła. Byliśmy pod wrażeniem pomysłowości wszystkich trzech klas.
Kolejnym zadaniem był QUIZ, a pytania dotyczyły szkoły. Wychowawca wytypował trzech przedstawicieli, którzy musieli zmierzyć się z problemem. Niektóre zagadnienia były „nietypowe”, więc wygrywała klasa, która była najbliżej prawidłowej odpowiedzi. Uczniowie poradzili sobie całkiem dobrze, klasyfikacja przedstawia się następująco – klasa 1b ex aequo z klasą 1c zajęły pierwsze miejsce, a klasa 1a zajęła drugie. Pojedynek był jednak bardzo wyrównany.
Czwartą z kolei konkurencją były kalambury. Tutaj to nie uczniowie, a wychowawcy odgrywali główne role. Do zadania były potrzebne jeszcze dwie chętne osoby z klasy. Polegało ono na tym, że kandydaci losowali przygotowane wcześniej kartki z hasłami dotyczącymi naszej szkoły i musieli to tak zaprezentować, aby wychowawcy odgadli znaczenie. Z niektórymi terminami były małe problemy, co nie zmieniało faktu, że momentami wszyscy wybuchali śmiechem.
Przedostatnie zadanie było przeznaczone dla osoby ze zdolnościami artystycznymi. Polegało na tym, że ona i dwie osoby pomocnicze zasiadały przy stole. Po związaniu artyście oczu pozwalano wykazać się mu w postaci narysowania portretu swojego wychowawcy. Śmiechu było co nie miara.
Ostatnie wyzwanie było poświęcone dla nauczycielek. Pani Julita Pawlak, Barbara Kęsy oraz Beata Wolska musiały zmierzyć się z „Czarą goryczy”. Napój składał się z sekretnych składników, które w połączeniu ze sobą dawały okropny posmak, co było widać po reakcji wychowawczyń. Dzięki wypiciu napitku, „koty” mogły zdjąć maski.
Na sam koniec wszyscy otrzymali słodki poczęstunek w postaci lizaków oraz jeden na klasę dyplom.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, co było widać po uśmiechach na twarzy uczniów oraz nauczycielek, jak i wybuchach śmiechu, które cięgle nam towarzyszyły 

Samorząd Uczniowski
Julia Magdalena Nowak, kl. 2cGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl