Wycieczka zawodoznawcza

Dnia 12 marca br. grupa naszych III-klasistów udała się na wycieczkę zawodoznawczą do miejscowych zakładów rzemieślniczych. Jej celem było zapoznanie się uczniów z pracą w warsztatach usługowo-wytwórczych, poznanie ich specyfiki, parku maszynowego, technologii, predyspozycji zawodowych.

Odwiedziliśmy:
Zakład Wulkanizacyjny – p. J.Dobrowolskiego i  M.Dobrowolskiego,
Zakład Stolarski- p. J. Blocha,
Zakład Kamieniarski – p. T. Olszewskiego,
Salon Meblowy- p. Grażyny Rejak,
Zakład Cukierniczy – p. P. Piętki,
Zakład Poligraficzny – p. T. Kędziory,
Przedszkole „ Groszek” – p. M. Pędzińskiej,
Zakład Spedycyjno-Transportowy – p. T. Kłosa,
Zakład Stolarski- p. J. Pędzińskiego.

Na razie tylko niektórzy uczestnicy wycieczki planują dalszą edukacje w szkołach zawodowych czy w technikach. Spora grupa myśli o wyborze szkół ogólnokształcących. Wszyscy jednak z uwagą słuchali wypowiedzi mistrzów goślińskiego rzemiosła.

Spotkanie pozwoliło skonfrontować trendy w kształceniu i nauczaniu współczesnego młodego człowieka z istotnymi, nieprzemijającymi wartościami, odgrywającymi duże znaczenie w życiu zawodowym: dyspozycyjność, mobilność, znajomość języków,  uczciwość, rzetelność, wykonywanie pracy z pasją.

Podsumowaniem wycieczki była prezentacja multimedialna, przedstawiająca aspekty pracy w różnych zawodach rzemieślniczych.

Pani Lidia Szymczak- dyrektor Zespołu Szkół w Bolechowie oraz pani Joanna Białachowska- kierownik szkolenia praktycznego, omówiły zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Dziękujemy organizatorom tego spotkania za ponowne zaproszenie i rzeczowe przybliżenie tematu związanego z pracą i edukacją, a paniom Alicji Przybylskiej i Joannie Łukaszewicz- Zalewskiej z Cechu Rzemiosł z Murowanej Goślinie, za organizację przedsięwzięcia,  stworzenie miłej atmosfery  wycieczki.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl