WARSZTATY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W poniedziałek, 25.10.2012r. odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego. W tymże spotkaniu uczestniczyli: Pani Dyrektor, opiekunowie oraz członkowie SU. Celem warsztatów było zintegrowanie wszystkich oraz obiektywne spojrzenie na szkołę okiem ucznia.

Uczestnicy i opiekunowie spotkali się przed lekcjami w sali 7D. Przewodnicząca SU sprawdziła stan grupy. W tym czasie zawitała do nas Pani Dyrektor. Uśmiechnięta, przywitała nas ciepło. Następnie zaczęła omawiać cel spotkania.

Wszyscy członkowie SU zostali podzieleni na cztery grupy. W każdej grupie były osoby w różnym wieku. Liderami byli: Karolina Sujecka, Olga Szewczyk, Zuzanna Pawlak oraz Paweł Wysocki. Panie rozdały przygotowane szkice plansz do uzupełnienia. Każda makieta dotyczyła innego obszaru życia szkoły. Pierwsza grupa miała skupić swoją uwagę na bezpieczeństwie w szkole oraz zastanowić się, co zrobić, aby je poprawić. Druga grupa zajęła się bazą szkoły. Zadaniem trzeciej grupy było przyjrzenie się wychowaniu, a czwartej – nauczaniu. Na odwrocie karty grupy miały napisać, co dla nich oznaczają słowa „bezpieczeństwo” i „dyscyplina”. Po zastanowieniu się, przedyskutowaniu i zapisaniu wniosków przedstawiciele każdego zespołu zaprezentowali pracę swojej grupy. Pani Dyrektor bacznie się wszystkiemu przysłuchiwała i podsumowywała nasze prezentacje. Bardzo spodobały jej się konkretne pomysły uczniów oraz spostrzeżenia na temat szkoły.

Czterdzieści pięć minut upłynęło szybko i w bardzo miłej atmosferze. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie tych pomysłów w życie, aby nasza szkoła była jeszcze lepsza. J

 

Julia Magdalena NowakGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl