OTRZĘSINY!

W piątek 14 września pierwszoklasiści Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego dołączyli do grona prawowitych uczniów. O przyjęcie do społeczności gimnazjalnej starały się trzy klasy – klasa Ia z wychowawczynią panią Justyną Telicką, klasa Ib pod opieką pani Alicji Piesiak oraz klasa Ic, której wychowawczynią jest pani Dorota Schraube. Otrzęsiny zostały przygotowane przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego z klas trzecich. Pierwszoroczniacy dostali maski kotów wykonane przez starsze klasy i mogli je zdjąć dopiero po wykonaniu wszystkich zadań.

Pierwszym zadaniem był wielobój. W jego zakres wchodziło: napisanie fraszki o swojej klasie, przetłumaczenie tekstu staropolskiego na język współczesny, wymyślenie klasowego okrzyku, stworzenie klasowej lipy oraz narysowanie karykatury swojej wychowawczyni. Na wykonanie zadań uczniowie dostali pół godziny. Wszystkie klasy w skupieniu pracowały i po upływie czasu były gotowe do zaprezentowania efektów swojej pracy. Uczniowie przedstawiający prace zostali nagrodzeni burzą oklasków.

Następna konkurencja nosiła tytuł „Rzut kluczem do buta Kochanowskiego”. Było to zadanie dla wychowawców, którzy mieli trzy szanse na trafienie. Każda klasa dopingowała swojego wychowawcę. Nauczycielki nie miały problemów z trafieniem do celu i zostały nagrodzone gorącym aplauzem.

Trzecie zadanie pt. „Jabłko z lipy” wywołało najwięcej śmiechów i było powodem ogólnej radości. Polegało ono na ugryzieniu jabłka, które zostało zawieszone na sznurku. Ochotnik z każdej klasy miał zawiązane ręce. Było to zadanie bardzo trudne do wykonania, więc w nagrodę chłopcy mogli zjeść owoce.

Ostatnim zadaniem było wypicie przez wychowawców „czary goryczy”. Była to mieszanka zimnej kawy rozpuszczalnej z solą. Dzielne nauczycielki wypiły napoje do dna ku uciesze swych podopiecznych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniowie mogli zdjąć maski kotów i zostali przyjęci do grona naszych uczniów.

Na zakończenie wszystkie klasy dostały dyplom oraz słodycze, a wychowawcy podziękowania za uczestnictwo w otrzęsinach.

 

Olga Szewczyk – przedstawicielka Samorządu UczniowskiegoGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl