Canzona we Francji

W dniach 23-30.05 Chór Dziecięcy Canzona z Murowanej Gośliny odbył  tournee po Normandii. W projekcie brały udział uczennice naszego gimnazjum.
Głównym celem wyjazdu był udział w I Międzynarodowym Festiwalu Chórów Szkolnych w Yvetot we Francji, gdzie w gronie 9 chórów z krajów Europy jako jedyny chór reprezentowaliśmy Polskę.
Najważniejszym wydarzeniem tego ogromnego projektu był spektakl z muzyką Thierry Machuel „The Europa of my dream’s”, który był wystawiany w ogromnej sali koncertowej Les Vikings (ponad 1000 miejsc siedzących) przez trzy dni festiwalu. Wykonawcami tego dzieła byli: Chór młodzieżowy Siene- Martimme z Yvetot oraz chóry szkolne z Normandii, Niemiec, Czech, Węgier, Białorusi, Estonii oraz Polski, które, podzielone na 3 grupy brały udział w jednym spektaklu.
Zaproszone chóry zaprezentowały się podczas barwnej parady ulicami Yvetot, gdzie wszyscy prowadzeni przez Orkiestrę Dętą Yvtot byli witani życzliwie przez mieszkańców miasta, burmistrza i organizatorów festiwalu. Parada zakończyła się wielką fiestą na placu przed salą koncertową Les Vikings.
Canzona w ramach festiwalu koncertowała w kościołach w Saint Romain de Colbosc oraz Yvetot, przeprowadziła także warsztaty chóralne dla mieszkańców Yvetot.
Podczas swojej podróży dzieci i młodzież z naszego miasta zwiedziły przepiękne zakątki Normandii, m.in. Rouen, opactwo Mont St.Michael,Velues de Roses, a w drodze do Polski w ramach Dnia Dziecka odwiedziły Disneyland.

Na udział w tym przedsięwzięciu chór otrzymał dofinansowanie z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie.

Adrianna Wtorkowska-KubińskaGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl