„TYDZIEŃ PRZEDMIOTÓW ŚCISŁYCH”

W dniach od 20 do 24 marca 2017 roku w naszym Gimnazjum odbył się Tydzień Przedmiotów Ścisłych. W ramach tego tygodnia zaplanowano wiele atrakcyjnych wydarzeń i konkursów. Już w piątek, 10 marca , przewodniczący klas pierwszych i drugich  otrzymali regulamin konkursu .Każda z klas miała przygotować plakat formatu A1, na którym przedstawi w atrakcyjnej formie najciekawsze miejsce w Polsce. Drugim zadaniem było przygotowanie i zaprezentowanie doświadczenia z dziedziny biologii, chemii lub fizyki.   Pokazy doświadczeń odbyły  się 22 marca w Sali Gościnnej, uczestniczyli w nich  reprezentanci  klas I i II. 

Przedstawiciele klas otrzymali również zestawy zadań matematycznych  do rozwiązania. Termin oddania prac upływał w czwartek  23 marca. Zadaniem klas było terminowe i prawidłowe rozwiązanie jak największej ilości zadań.

Najlepsze wyniki na poziomie klas pierwszych uzyskała klasa I C, a wśród klas drugich II B. Zwycięzcom gratulujemy. Wszyscy dobrze się bawili, zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy.

W piątek 24 marca grupa uczniów naszego Gimnazjum  , pod opieką nauczyciela matematyki pani Elżbiety Staniszewskiej- Osieka , udała się na Wydział Matematyki i Informatyki UAM  by wziąć udział w X Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Pitagorejczycy”. Po konkursie uczniowie uczestniczyli w wykładzie „O szczęściu i losowości, czyli jak zarobić pierwszy milion”. Wykład  wygłosiła pani Eliza Jackowska -Boryc.

Na zakończenie Tygodnia Przedmiotów Matematyczno- Przyrodniczych zwycięskim klasom  zostały wręczone dyplomy oraz słodkie upominki.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl