JARMARK BOŻONARODZENIOWY W POCZDAMIE

W tym roku grupa naszych uczniów wraz z licealistami zaprzyjaźnionego ZS w Bolechowie udała się na wycieczkę świąteczną do Poczdamu. Odwiedziliśmy kilka najważniejszych miejsc  godnych zobaczenia  w stolicy Brandenburgii  oraz Jarmark Bożonarodzeniowy, który dla uczestników był bardzo ważnym  punktem programu. Wyjazd upłynął w radosnej i już świątecznej atmosferze.

Jedna z uczestniczek – Zosia Niżnik z kl. 3c podzieliła się swoimi wrażeniami.  Oto jej relacja.

W czwartek, pierwszego grudnia, miałam  przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Poczdamu. Wyjechaliśmy wczesnym rakiem, około godziny szóstej.   Zaraz po wejściu do autokaru miła i energiczna pani przewodnik zaczęła opowiadać nam o urokach i atrakcjach miejsca, do którego zmierzaliśmy.

Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru po pięknym ogrodzie pałacu  Sanssousi. Następnie udaliśmy się do muzeum w  Pałacu Cecilienhof. Kolejną  atrakcją była Poczdamska  Biosfera – obiekt bardzo podobny do naszej poznańskiej palmiarni.

Na koniec odwiedziliśmy  Weihnachtsmarkt.  Przy ulicy stało wiele kramików, w których każdy mógł kupić, czego tylko zapragnął. Z wielkim żalem opuściliśmy Poczdam około godziny 17.30. w Murowanej Goślinie byliśmy o 22.

Wycieczka bardzo mi się podobała i z sentymentem będę wracała do niej we wspomnieniach.

123

 

 

 

54GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl