XVIII Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców za nami

W miniony weekend w hali przy Gimnazjum nr 2 w Murowanej Gośliny odbył się XVIII Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Wśród chłopców najlepsi okazali się zawodnicy z Murowanej Gośliny, a w kategorii dziewcząt triumfowały siatkarki z Janowa Przygodzkiego.

W turnieju udział wzięło razem 11 zespołów, 5 w kategorii chłopców (Murowana Goślina 1, Murowana Goślina 2, Piła, Nowy Tomyśl oraz Sulechów) i 6 w kategorii dziewcząt (Murowana Goślina, ZSMS Poznań 1, ZSMS Poznań 2, Janków Przygodzki, Kalisz oraz Koło).

Turniej rozpoczął się w sobotę punktualnie o godzinie 10 meczem Murowana Goślina – Koło wśród dziewcząt oraz Murowana Goślina 2 – Piła w kategorii chłopców. Po pierwszych spotkaniach Pani Dyrektor Gimnazjum nr 2, Barbara Celichowska otworzyła oficjalnie XVIII Turniej Wielkanocny. Widzowie mogli w sobotę emocjonować się w sumie aż szesnastoma spotkaniami, które stały na najwyższym poziomie, a cztery z nich rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. Po pierwszym dniu rozgrywek w kategorii chłopców prowadził zespół z Piły, a wśród dziewcząt zawodniczki z Jankowa Przygodzkiego.

Drugi dzień zmagań w kategorii chłopców rozpoczął pojedynek lidera z Piły z zespołem Murowanej Gośliny 1, która to drużyna była tylko punkt za liderem. Lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy z Murowanej Gośliny, wygrywając pierwszego seta do 20.  Druga partia wygrana do 22 padła łupem lidera i to tie-break decydował o zwycięstwie w tym meczu. Dodatkowego seta na przewagi 20:18 wygrali siatkarze z Murowanej Gośliny. Siatkarki z Murowej Gośliny w pierwszym swoim meczu w niedzielę pokonali zawodniczki ZSMS Poznań 2, 2:0.

W związku z tym, że wśród chłopców było mniej zespołów, organizatorzy zdecydowali, że zostaną rozegrane dodatkowe mecze o pierwsze i o trzecie miejsce, natomiast wśród dziewcząt o miejscach decydować będą pozycje w tabeli.

Siatkarki z Murowej Gośliny, aby zająć drugie miejsce w tabeli, musiały pokonać w ostatnim meczu turnieju zawodniczki z Kalisza 2:0 (pierwsze miejsce już wcześniej zapewnił sobie zespół z Jankowa Przygodzkiego). Niestety podopieczne Ewy Miciul po wygranym pierwszym secie przegrały drugiego i zwycięstwo odniosły dopiero po tie-breaku, co oznaczało, że zajmą one trzecie miejsce za zespołami z Jakowa Przygodzkiego oraz ZSMS Poznań 1.

W kategorii chłopców w meczu o trzecie miejsce zespół Murowana Goślina 2 przegrał z drużyną z Nowego Tomyśla 2:0. W finale ponownie spotkały się zespoły Murowana Goślina 1 oraz drużyna z Piły. Tym razem odwrotnie jak w pierwszym meczu otwierającą partię wygrali siatkarze z Piły, jednak drugi set padł łupem zawodników z Murowanej Gośliny i o pierwszym miejscu musiał zadecydować tie-break. Praktycznie cały czas siatkarze z Murowanej Gośliny musieli gonić wyniki, a w końcówce, kiedy przegrywali 14:10 wydawało się, że wszystko jest już jasne, nic bardziej mylnego. Podopieczni Macieja Przybylskiego wspierani głośnym dopingiem z trybun rozpoczęli pogoń i najpierw obronili cztery piłki meczowe, aby później skończyć swoją jedyną i wygrać mecz 2:1 oraz triumfować w całym turnieju.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju prócz nagród dla najlepszych zespołów zostały wręczone nagrody dla najlepszych zawodniczek i zawodników turnieju oraz najlepszych siatkarzy i siatkarek w swoich drużynach.  Po zakończeniu części oficjalnej odbyło się jeszcze wręczenie statuetki dla najlepszej zawodniczki I ligowego KS Murowana Goślina, którą wybrana został wychowanka UKS „Zielone Wzgórza”, Katarzyna Siwek, odbyło się również losowanie Junaka w konkursie „Junakiem na mecz”