WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY „PITAGOREJCZYCY”

W piątek 11.03.2016r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Pitagorejczycy”. Głównym organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Gimnazjaliści z całej Wielkopolski przybyli na UAM walczyć o tytuł „Pitagorasa 2016”. Byli wśród nich uczniowie naszego gimnazjum: Jan Giełwanowski z kl.3a, Jakub Budny z kl.3b, Filip Tański z kl.3c oraz Aniela Żak z kl.2c. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w dwóch częściach – najpierw zadania otwarte, potem, po krótkiej przerwie zadania zamknięte.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, wszyscy mogli wysłuchać wykładu   „Matematyka w literaturze i filmie”. Prelegent rozpoczął wykład od fragmentu filmu „Gra pozorów”, opowiadał o Enigmie, kodowaniu, szyfrowaniu, aż dotarł do matematyki w książkach Dana Browna i w skandynawskiej serii Millenium.

W ostatniej części spotkania ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu i uczniom wyróżnionym. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz reprezentant – Filip Tański, który zajął III miejsce. Wszyscy zdobyli nowe, ciekawe doświadczenie. Gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie, szczególne gratulacje składamy Filipowi.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl