Dzień Papieski

22 października obchodziliśmy w naszej szkole kolejny Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: „Jan Paweł II – papież rodziny”. To właśnie nasz wielki rodak przypominał, że rodzina jest drogą powszechną , jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Zadaniem Dnia Papieskiego jest nie tylko przypomnienie dzieła Jana Pawła II, ale również ukazanie, jak ważny jest człowiek i jakie wartości pomagają mu żyć szczęśliwie.

Mogliśmy się o tym przekonać m.in. oglądając wystawę przygotowaną przez uczniów pod opieką ks. Rafała Budzyńskiego pokazującą rodziny, które były papieżowi bliskie. One uczyły się od niego, jak poznawać Boga – on przyglądał się przeżywaniu miłości małżeńskiej i rodzicielskiej. Kolejnym ważnym akcentem naszych szkolnych obchodów był konkurs recytatorski (z oprawą muzyczną i prezentacją multimedialną). Jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Igorowi Bromberkowi z klasy 1c, drugie – Joannie Stróżyńskiej z klasy 2a i trzecie – Zuzannie Drgas z klasy 3b. Z okazji Dnia Papieskiego uczniowie wykonali również portrety świętego Papieża. Największymi zdolnościami wykazały się klasy drugie: pierwsze miejsce zajął Mateusz Staszewski z klasy 2a, drugie – dziewczęta z klasy 2b – Marta Mularska, Karolina Pytalk i Klaudia Pawłuszek, natomiast trzecie – Zofia Błachowiak z klasy 2c. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze artystyczne działania sprawią, że dostrzeżemy i docenimy wartość naszych rodzin oraz zadbamy o budowanie w nich trwałych relacji.

IMG_1309 IMG_1304 IMG_1284

IMG_1250 IMG_1249 IMG_1248 IMG_1247 IMG_1246 IMG_1245 IMG_1244

 GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl