Szkolne Pokazy Taneczne

Taniec dostarcza nam emocjonalnych wzruszeń związanych z jego wykonaniem oraz towarzyszącą mu muzyką, treścią, formą i estetyką..
Dnia 1 czerwca 2015r w naszym Gimnazjum odbyły się Szkolne Pokazy Taneczne. Przy pełnej sali publiczności: przybyli dość licznie rodzice, wychowawcy i uczniowie prezentowały się grupy szkolne, które w swoim czasie wolnym doskonalą umiejętności taneczne. Pokazy rozpoczęła Ania Wagner, nasza była absolwentka , która od 6 lat jest uczestnikiem koła tanecznego w naszej szkole. W tym roku zaczęła pomagać w nauczaniu młodszej grupy naszych „Zakręconych”, przekazując to, czego sama się nauczyła. Tym razem Ania urozmaicając nasz pokaz, rozpoczęła od piosenki. Następnie wystąpił zespół „Zakręceni” 2 ze swoją własną choreografią rock and rolla. Na podkreślenie zasługuje fakt, że właśnie w tej grupie mogliśmy zobaczyć tańczących chłopców z naszego gimnazjum(jeden jest naszym absolwentem). Mogliśmy oglądać dość spory repertuar grupy dziewcząt z kl Ib” Teens”, grupę dziewcząt z naszego gimnazjum tańczących u p. Moniki Pyś-pięknie ubranych w stylu broadway jazz oraz grupę „Zakręconych” z układem hip-hop i salsa. Występy zakończył akcent muzyczny-kolejny występ Ani Wagner.
Tegoroczny pokaz mimo niewielkiej ilości zespołów był bogaty w swojej formie, mogliśmy zobaczyć różnorodne style taneczne od rock and rolla , przez salsę, hip hop, broadway jazz aż po nowe formy taneczne powstałe pod wpływem konkretnej muzyki.
Wszystkim odważnym uczestnikom serdeczne gratulujemy i życzymy, aby pogłębiali swoje zainteresowania taneczne tak, abyśmy mogli w przyszłym roku oglądać coraz to lepsze układy taneczne.

Dorota SchraubeGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl