WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY „PITAGOREJCZYCY”

W piątek 27.03.2015r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Pitagorejczycy”. Głównym organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 1 w Luboniu. 129 gimnazjalistów z całej Wielkopolski przybyło na UAM walczyć o tytuł „Pitagorasa 2015”. Byli wśród nich uczniowie naszego gimnazjum: Aleksandra Maślankiewicz z kl.3a, Jakub Adamski z kl.3b, Krzesimir Małecki z kl.3c oraz Filip Tański z kl.2c. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania w dwóch częściach – najpierw zadania otwarte, potem, po krótkiej przerwie zadania zamknięte.  

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu, wszyscy mogli wysłuchać wykładu  „Wielomiany i tajemnice”. Dr Marcin Borkowski, z dużym poczuciem humoru opowiadał o tym, jak wykorzystać wiedzę o wielomianach do bezpiecznego podzielenia tajemnicy na kawałki – co przydaje się np. piratom. Problem okazał się dość trudny.

W ostatniej części spotkania ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom konkursu i uczniom wyróżnionym. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz reprezentant – Krzesimir Małecki. Wszyscy zdobyli nowe, ciekawe doświadczenie.                   Gratulujemy naszym uczniom udziału w konkursie, szczególne gratulacje  składamy Krzesimirowi.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl