„Vanitas Vanitatum Et Omnia Vanitas – Marność nad marnościami i wszystko marność (w modzie współczesnej)”

18.11.2014 r. w naszej szkole odbył się pokaz mody organizowany przez uczennice z koła plastycznego pod przewodnictwem pani Beaty Springer.

Pokaz miał tytuł „Vanitas Vanitatum Et Omnia Vanitas – Marność nad marnościami i wszystko marność (w modzie współczesnej)”. Nawiązywał on do mody średniowiecznego baroku i miał na celu pokazać, że mimo upływu wieków, niektóre elementy się nie zmieniły i cały czas z nich korzystamy. Takimi właśnie elementami są np. czaszki.

W modeli i modelki wcielili się uczniowie naszego gimnazjum. Prezentowali oni wcześniej przygotowane zestawy. Najwięcej emocji wzbudziła kreacja Aleksandry Paluszak – długa, czarna suknia własnoręcznie wykonana przez członków kółka.

Oprócz odzieży, organizatorzy wydarzenia przygotowali jeszcze inne elementy kojarzone z  tematem przewodnim. Wyjaśnili, co oznacza np. zegar czy muszla, czego są symbolem. Dopełnieniem całości była odpowiednio dobrana muzyka, która (jakby) przenosiła widownię w średniowieczny pokaz mody.

Pokaz przebiegł bez komplikacji. Na zakończenie widownia obdarowała organizatorów, modelki i modeli gromkimi brawami.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl