Otrzęsiny

Dnia 12.09.2014 r. odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych w kręgi gimnazjalistów, czyli szkolne otrzęsiny.
Gdy wszystkie „pierwszaki” zajęły miejsca i założyły maski kotów, Gabriela Ogrodnik powitała wszystkich zebranych. Wytłumaczyła również pierwsze zadanie do wykonania – każda klasa musiała wytypować osobę, która podjęłaby się ugryzienia wiszącego na sznurku jabłka. Każdy ochotnik bardzo dobrze poradził sobie z zadaniem.
Kolejne zadanie zostało nazwane „wielobojem”, w którego skład wchodziły: napisanie wiersza o swojej klasie, przetłumaczyć fraszkę Jana Kochanowskiego z języka pradawnego na współczesny oraz zrobienie z osoby, lipy. Po wyznaczonym czasie, klasy zaprezentowały swoje dzieła. Byliśmy pod wrażeniem pomysłowości wszystkich „kotów”.
Następne zadanie wymagało wiedzy o naszej szkole. Trzech przedstawicieli z każdej klasy odpowiadało na bardzo trudne pytania. Wszyscy ładnie poradzili sobie z zadaniem.
Czwartym z kolei zadaniem były kalambury. Każdy z wychowawców wraz z dwoma uczniami pokazywał wcześniej wylosowane hasła. Terminy nie były wcale łatwe do pokazania, dzięki czemu sala była wypełniona śmiechem aż po brzegi.
Przedostatnie zadanie było przeznaczone dla osoby ze zdolnościami plastycznymi. Musiała ona narysować portret swojego wychowawcy z zasłoniętymi oczyma. Jedyną pomocą były dwie osoby, które mogły jej podpowiadać, ale nie wolno było im jej dotknąć!
Ostatnie zadanie było przeznaczone dla wychowawców. Pani Dorota Olejniczak, Elżbieta Staniszewska i Maria Krugiełka musiały wypić „Czarę goryczy”. Obrzydliwa mieszanina aż wykrzywiła nauczycielkom usta! Dzięki wypiciu napoju, „koty” mogły zdjąć maski oraz dostać dyplom ukończenia otrzęsin.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i spokojnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, co było widać po uśmiechach na twarzy uczniów i nauczycieli.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl