Szkolna debata na temat wychowania fizycznego

8 listopada odbyła się szkolna debata dotycząca wychowania fizycznego. Udział wzieli koordynatorzy programu wf z klasą , dyrektor szkoły, uczniowie oraz zaproszeni rodzice.Po przedstawieniu idei programu Wf z klasą, uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, które opracowały poszczególne zagadnienia następnie prezentowały na forum grupy
Co jest wartościowe na lekcjach wychowania fizycznego?
Piłka siatkowa , nordik walking, rolki, gry i zabawy , taniec , biegi przełajowe, tenis stołowy
Co warto by było zmienić, udoskonalić?
Uczniowie chcieliby więcej wyjazdów na basen, lodowisko, zawodów sportowych z udziałem innych szkól, organizacji Dnia Patrona na sportowo, chcieliby mieć ściankę wspinaczkową , siłownie na dworze, dokupić sprzęt do magazynu sportowego, automaty z wodą, ligę szkolną z piłki nożnej , spotkania ze sportowcami, chłopcy z klas trzecich myślą o siłowni , wykłady o zdrowym trybie życia. Ciekawe było spostrzeżenie jednego z rodziców, który zauważył o potrzebie większej ilości gimnastyki z uwagi na liczne problemy z kręgosłupem osób dorosłych
Pani dyrektor marzy o zajęciach z nart biegowych.
Zastanawialiśmy się wspólnie o zawodach , imprezach sportowych , które w naszej szkole dla klas pozasportowych mogłyby się odbyć
Wybraliśmy szkolne rozgrywki w piłkę siatkową , nożną, oraz w przyszłym semestrze naszą szkolną mini olimpiadę z udziałem rodziców
Debatę ozdobiły prace plastyczne na temat sportu uczennicy klasy drugiejGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl