Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie


12 czerwca 2017 roku w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość zakończenia INEA XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, połączona z wręczeniem nagród laureatom i ich nauczycielom.
Laureatami XXI edycji konkursu został 146 uczniów z całej Wielkopolski, wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jakub Lehnhardt  i Krzysztof Bartczak.

Jakubowi i Krzysztofowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Karina Hałas

W dniach 23-30.05 Chór Dziecięcy Canzona z Murowanej Gośliny odbył  tournee po Normandii. W projekcie brały udział uczennice naszego gimnazjum.
Głównym celem wyjazdu był udział w I Międzynarodowym Festiwalu Chórów Szkolnych w Yvetot we Francji, gdzie w gronie 9 chórów z krajów Europy jako jedyny chór reprezentowaliśmy Polskę.
Najważniejszym wydarzeniem tego ogromnego projektu był spektakl z muzyką Thierry Machuel „The Europa of my dream’s”, który był wystawiany w ogromnej sali koncertowej Les Vikings (ponad 1000 miejsc siedzących) przez trzy dni festiwalu. Wykonawcami tego dzieła byli: Chór młodzieżowy Siene- Martimme z Yvetot oraz chóry szkolne z Normandii, Niemiec, Czech, Węgier, Białorusi, Estonii oraz Polski, które, podzielone na 3 grupy brały udział w jednym spektaklu.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl