Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie


Na wykładach, na które pojechałem z panią Kęsy, bardzo mi się podobało. Wyjechaliśmy z Murowanej Gośliny chwilę po 9.00 i wkrótce znaleźliśmy się w Poznaniu przy UAM. Pierwszy wykład o „Einsteinie na huśtawce… albo fizyce sportu”, który trwał 45 minut, informował o tym, jak można np. robić rogale piłkarskie lub sztuczki, grając w bilard.

W dniach 22 i 23 kwietnia 2017 odbył się XIX Wielkanocny Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Udział wzięły zespoły z Murowanej Gośliny, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Rokietnicy i Nowego Tomyśla.

Otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina pan Dariusz Urbański.

W kategorii dziewcząt zwyciężył zespół ZSMS Poznań, w którym grała absolwentka Gimnazjum nr 2 – Maja Schraube, a nasze zawodniczki zajęły III miejsce.

Wśród chłopców najlepsi byli zawodnicy z Nowego Tomyśla, a nasi uczniowie podobnie jak dziewczęta zajęli III miejsce.

Puchary za I i II miejsce ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina. Wręczył je w Jego imieniu radny powiatowy pan Stanisław Woźniak. Puchary za III miejsce ufundowała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza”.

Najlepsi zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe, za które dziękujemy wszystkim sponsorom.GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl