Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie


Dnia 14 grudnia 2016r grupa uczniów klas drugich i trzecich z Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielem fizyki Barbarą Kęsy, udała się na wykład otwarty, organizowany przez Wydział Fizyki UAM na Morasku. Autorem wykładu pt.”Dźwięki wokół nas” był pan prof. dr hab. Rufin Makarewicz z Instytutu Akustyki.

Dnia 3 grudnia 2016 r , w Liceum nr VI w Poznaniu, odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W etapie tym uczestniczyła uczennica naszego Gimnazjum – Małgosia Sulej , z klasy III c.
Z radością informujemy, że Małgosia uzyskała wymaganą liczbę punktów i w ten sposób zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Konkursu Fizycznego.
Uczennicy gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu.

Barbara Kęsy-nauczyciel fizyki

W tym roku grupa naszych uczniów wraz z licealistami zaprzyjaźnionego ZS w Bolechowie udała się na wycieczkę świąteczną do Poczdamu. Odwiedziliśmy kilka najważniejszych miejsc  godnych zobaczenia  w stolicy Brandenburgii  oraz Jarmark Bożonarodzeniowy, który dla uczestników był bardzo ważnym  punktem programu. Wyjazd upłynął w radosnej i już świątecznej atmosferze.

III miejsce w finale Powiatowego Konkursu Ekologicznego

30 listopada w Starostwie Powiatowym w Poznaniu  odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Kochajmy nasze małe ojczyzny”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu poznańskiego. Do finału zakwalifikowano czternaście szkół z siedemnastu gmin powiatu poznańskiego. W finale uczniowie rozwiązali indywidualnie test 40 pytań sprawdzający wiadomości o  faunie i florze, walorach turystyczno- krajoznawczych, zabytkach oraz historii powiatu poznańskiego. O zwycięstwie decydowała suma punktów zdobyta przez trzyosobową reprezentację szkoły. Drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Helena Kulik, Weronika Kulik, Krzysztof Bartczak zajęła III miejsce . Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!

Opiekun konkursu- Beata WolskaGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl