Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie


26 listopada 2016 r. po raz siódmy odbył się Konkurs Pianistyczny dla Młodych Amatorów w Murowanej Goślinie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Dariusza Urbańskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina  i Pro Sinfoniki.

VII edycję konkursu poświęcono muzyce polskiej, nawiązując w ten sposób do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Program obejmował kompozycje epoki klasycyzmu lub romantyzmu oraz muzykę współczesną XX i XXI w.

9 listopada 2016r. w Sali Gościnnej Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

Konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród licznie zgromadzonej publiczności pojawili się goście – zastępca burmistrza Pan Krzysztof Oczkowski, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodziny finalistów konkursu.

 

Dnia 3 listopada odbył się szkolny konkurs gimnastyczny.Uczestnicy konkursu wykonywali trzy pośród czterech elementów; stanie na rękach, przewroty, wymyk i odmyk, podpór łukoem z postawy. Przygotowanie do konkursu odbywało się podczas lekcji wychowania fizycznego. W konkursie uczestniczyło jedenaścioro uczniów. Największą frekwencją wykazała się klasa I c. Wszyscy uczniowie mogli posłużyć przykładem umiejętności gimnastycznych. Cieszymy sie że, gimnastyka jest nadal popularna ponieważ pozwala zachować dobrą postawę ciała, kształtuje gibkości oraz zdrowy kręgosłup.

28 października w  Zespole Szkół im. Gen. D. Chłapowskiego w Bolechowie uczniowie naszego Gimnazjum mieli przyjemność reprezentować naszą szkołę w XIV Prezentacji Poezji Obcojęzycznej „ Świat poezją malowany”. Ewa Kaczorek z 2B i Aleksander Kujawiak z 3B zaprezentowali się bezbłędnie. Ogromne gratulacje należą się przede wszystkim Igorowi Bromberkowi  z 2C, który zajął III miejsce w kategorii poezja niemieckojęzyczna.

Wszystkim uczestnikom – gratulujemy!!!

Marta ChwarścianekGIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl