Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie


W środę, 19 października,  uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu na temat musicalu jako gatunku łączącego elementy literackie i muzyczne.

Tę atrakcyjną tematykę przybliżyła słuchaczom prof. Joanna Maleszyńska z Instytutu Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dnia 5 października 2016r grupa uczniów klas trzecich i drugich  wraz z opiekunem, p. Barbarą Kęsy udała się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza , aby wziąć udział w pierwszym wykładzie z cyklu „Przekraczamy granice wyobraźni”. Celem wykładów jest poznanie i zrozumienie tych elementów współczesnej wiedzy, które zmuszają do rewizji granic wyobraźni ukształtowanej przez praktykę życia codziennego, kulturę i szkolną wiedzę przyrodniczą, w tym podstawy fizyki. Wykłady prowadzi pan prof. dr hab. Henryk Szydłowski z Wydziału Fizyki UAM.  Odbywają się one w środy w godz.17.00- 18.30 w audytorium A. Piekary.

Dnia 27.09.2016r.  po raz kolejny wybraliśmy się do Schroniska Azorek w Obornikach Wlkp. Wyjechaliśmy ze szkoły autokarem z opiekunką Panią Beatą Wolską oraz z Panią Aleksandrą Rogozińską około godziny 12.30, a wróciliśmy około godziny 15. 30. Spacer po lesie z pieskami był wyjątkowo udany, ponieważ mieliśmy piękną pogodę. Spacerowaliśmy przez ponad półtorej godziny, robiliśmy zdjęcia i świetnie wspólnie się bawiliśmy.

Dnia 7 października odbyły się biegi przełajowe dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy.Na szczęście był to dzień bez deszczu, który cały cały tydzień nas straszy. Najlepsze rezultaty uzyskali:GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl