Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie

Dla Ucznia

26 listopada 2016 r. po raz siódmy odbył się Konkurs Pianistyczny dla Młodych Amatorów w Murowanej Goślinie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Dariusza Urbańskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina  i Pro Sinfoniki.

VII edycję konkursu poświęcono muzyce polskiej, nawiązując w ten sposób do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Program obejmował kompozycje epoki klasycyzmu lub romantyzmu oraz muzykę współczesną XX i XXI w.

W środę, 19 października,  uczniowie naszej szkoły wysłuchali wykładu na temat musicalu jako gatunku łączącego elementy literackie i muzyczne.

Tę atrakcyjną tematykę przybliżyła słuchaczom prof. Joanna Maleszyńska z Instytutu Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dnia 5 października 2016r grupa uczniów klas trzecich i drugich  wraz z opiekunem, p. Barbarą Kęsy udała się na Uniwersytet im. Adama Mickiewicza , aby wziąć udział w pierwszym wykładzie z cyklu „Przekraczamy granice wyobraźni”. Celem wykładów jest poznanie i zrozumienie tych elementów współczesnej wiedzy, które zmuszają do rewizji granic wyobraźni ukształtowanej przez praktykę życia codziennego, kulturę i szkolną wiedzę przyrodniczą, w tym podstawy fizyki. Wykłady prowadzi pan prof. dr hab. Henryk Szydłowski z Wydziału Fizyki UAM.  Odbywają się one w środy w godz.17.00- 18.30 w audytorium A. Piekary.

Rozkład jazdy autobusów od września 2016

Dnia 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną przedstawioną przez szkoły średnie z Poznania i najbliższej okolicy.

W spotkaniu wzięli udział goście z następujących szkół:GIMNAZJUM NR 2 im. Jana Kochanowskiego

ul. Gen. T. Kutrzeby 3
62-095 MUROWANA GOŚLINA

tel. (0-61) 8 114 449

e-mail: gm2mg@poczta.onet.pl